Moyra

Zespół założony w 2017r. przez Margo Szkoda-Hreczuch, jest to dziecko doświadczeń wielu lat, które musiało powstać by stworzyć coś nowego i świeżego na polskiej scenie metalowej.
Muzyka Moyry to melodyjny death metal, choć muzycy nie uciekają od eksperymentowania i bardzo dobrze radzą sobie z łączeniem różnych klimatów, aby wszystko idealnie pozostało spójne ale także ciekawe dla obecnych i przyszłych odbiorców.
Tematyka jaką zajmuje się zespół to przede wszystkim samo życie połączone idealnie z symboliką mitycznych Moyr – owe boginie sprawowały władzę nad życiem ludzkim ale także nad boskim. To one tkały nici życia i wyznaczały drogę życiową. Obecnie pod postacią Moyry zespół prezentuje solidną dawkę energetycznej muzyki która niesie za sobą przekaz, opowiadając o losach i problemach z perspektywy jednego człowieka jak i całego świata, nie zapominając przy tym o wielkiej sile natury, bez której ludzkość nie miała by sensu istnienia.


Moyra ma na koncie wiele zagranych koncertów i sukcesów m.in. zagranie na Pol`and`Rock, Festiwal uwolnić muzykę razem z Vader i Rotting Christ, Książ Rock Zone u boku Kat&Roman Kostrzewski.


Na początku roku 2020 wryuszyli w swoją pierwszą headllinerską trasę Strorm of Fate po Polsce, którą przerwała sytuacja związana z koronawirusem. Muzycy reaktywowali część trasy na wrzesień.
W 2022 roku wyruszyli na kolejną, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem trasę koncertową pod nazwą „The Metal Witches Poland Tour”